Erenköy Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi

Başhekim
 

 

Uzm.Dr. Başak BİLİR KAYA

1979 yılında Ankara’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Ankara’da tamamladıktan sonra 1997 yılında öğrenimine başladığı  Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesini 2003 yılında tamamlayarak tıp doktoru ünvanını aldı. Fiziksel tıp ve rehabilitasyon dalındaki uzmanlık eğitimini  2009 yıllında Göztepe  Eğitim ve Araștırma Hastanesi’nde tamamladı. 2010-2012 yılları arasında Erenköy Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesinde  zorunlu hizmetini tamamlayarak, Eylül 2013'e kadar aynı hastanede uzman hekim olarak çalıştı. Bu süre zarfında eğitim komitesinde görev aldı. Eylül 2013 tarihinde kardiyopulmoner rehabilitasyon ünitesi kurmak üzere SBÜ Dr. Siyami Ersek EAH’ne geçerek bu  ünitenin kurulması ve işletilmesinde görev aldı. Kardiyak rehabilitasyonla ilgili toplumsal ve sosyal sorumluluk  projelerinde yer aldı. 2015-2017 tarihleri arasında kardiyak rehabilitasyon alanında çeşitli asistan eğitimleri verdi.

2008- 2010 yılları arasında EULAR (The European League Against Rheumatism) romatoloji eğitimini tamamlayarak  Avrupa romatoloji sertifikası almaya hak kazandı. 2012 yılında Avrupa Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Yeterlik Kurulu Sertifikasını (UEMS PRM Board), 2014 Yılında Türkiye Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Yeterlik Sertifikasını (Türkiye Board) aldı.

Dr. Başak Bilir Kaya, TTB, Türkiye Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Derneği ve  Türkiye Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Derneği Kardiyak Rehabilitasyon çalışma grubu üyesidir. Yerli ve yabancı dergilerde yayınlanan ve kongrelerde sunulan birçok makale, poster ve sözel sunumu bulunmaktadır.
İleri derecede İngilizce bilmektedir. Evli ve 1 çocuk annesidir.
Halen Erenköy Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi'nde Başhekim olarak görev yapmaktadır.Skip Navigation Links

e-Dergi

Bilgi
Edinme

Dilek ve
Önerileriniz

Anket
Bizi Takip Edin